Intermediate certifikáty a jejich instalace

Co je to Intermediate certifikát a k čemu se používá

Ozubená kola

Intermediate certifikát je důležitý pro správnou funkci vašeho certifikátu. Zajišťuje jeho důvěryhodnost a v řetězu důvěry se pojí na kořenový certifikát certifikační autority. Intermediate certifikát je vystavitel vašeho certifikátu.

Díky Intermediate certifikátu jsou certifikáty GeoTrust důvěryhodné ve všech prohlížečích. Bez nich naopak mohou být nedůvěryhodné a zobrazovat v prohlížeči varování.

Intermediate certifikáty nemusíte při instalaci nikde hledat, budou vám zaslány spolu s vaším SSL certifikátem.

GeoTrust používá pro vydávání tyto Intermediate certifikáty:

Na uvedených odkazech jsou tyto certifikáty ke stažení.

Instalace Intermediate certifikátů

Instalace Intermediate certifikátu je jednoduchá. Jedná se v podstatě o nahrání souboru s certifikátem na server. Připravili jsme pro vás postup pro dvě nejpoužívanější platformy.

Certifikát na Windows (Microsoft Server)

Ve správě Microsoft Management Console (MMC) přidejte položku "Certificates" pro celý server (ne pro uživatele) a následně do složkyConsole Root/Certificates (Local Computer)/Intermediate Certificattion Authorities/Certificates naimportujte získaný soubor s Intermediate certifikátem.

Při instalaci Intermediate certifikátů na Windows server je třeba zakázat již přitomný Root certifikát dané certifikační autority - jeho úlohu přebírá právě Intermediate certifikát. Po instalaci na IIS 7 je nutné provést restart celého serveru a po instalaci na IIS 6 stačí restartovat pouze webový server.

Certifikát na Linuxu

Soubor s Intermediate certifikátem zkopíruje do složky s certifikáty (např. /usr/local/ssl/crt/). Dále upravte konfigurační soubor httpd.conf (najdete ho v /etc/httpd) a doplňte do něj direktivu pro intermediate certifikát. Např.: SSLCertificateChainFile /usr/local/ssl/crt/linux_intermediate.pem